Vizesiz Thy ile Balkan Üçlüsü Turu

4 Gün 3 Gece Vizesiz Thy ile Balkan Üçlüsü Turu

1. Gün

İstanbul - Tiran - Elbasan - Ohrid

Değerli misafirimiz,İstanbul Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyor ve bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1073 sefer sayılı uçağı ile saat 07:45’de Tiran’a hareket ediyoruz. Saat 08:25’de Tiran’a varıyor ve pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Tiran şehir turu için havalimanından hareket ediyoruz. 20.yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tiran turumuzun ardından Elbasan'dan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrasıı Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölü'nden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur programımızda Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonası dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenicek olan Ohrid Gölü tekne turuna katılabilirler.(10 EUR) Programımız sonrasıı otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde.

KonaklamaOhrid'de 4 yıldızlı otellerdedir.

KahvaltıUçak'ta - Menü kahvaltı paketi olup fiyata dahildir.

Öğle YemeğiTiran'da - Menü rehber tavsiyesi olup ekstradır.

Akşam YemeğiOhrid'de - Menü serbest olup ekstradır.

Günün TavsiyesiOhrid Gölü tekne turuna katılmak, Ohrid'de güveçte kuru fasulye yemek, bol bol fofoğraf çekmek.

2. Gün

Ohrid, St.Naum, Resne, Bitola (Manastır)

Değerli misafirimiz, otelimizde aldığımız sabah kahvaltımız sonrasıı dileyen misafirlerimiz ile tam günlük St.Naum, Resne ve Manastır turuna katılabilirler.(45 EUR) Muhteşem mazaralar eşliğinde güzel bir yolculuğumuz ardından turumuza St.Naum ile başlıyoruz. Ohrid Gölü'nün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Resne de bulunan İttihat ve Terakki’nin en ünlü üç simasından biri ve Türk - Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüp Bitola’ya hareket ediyoruz. Bitola'ya varışımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Türk Çarşısı, Bedesten’i, İshak Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Ohrid’e hareket ediyoruz. Otelimize varıyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turu'na katılabilirler.(30 EUR)

KonaklamaOhrid'de 4 yıldızlı otellerdedir.

KahvaltıOtel'de - Menü açık büfe olup fiyata dahildir.

Öğle YemeğiBitola'da - Menü serbest olup ekstradır.

Akşam YemeğiOhrid'de - Yemekli Makedon Gecesi programı olup ekstradır.

Günün TavsiyesiYöresel Makedon Gecesi'ne katılmak, Askeri İdadi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret etmek, bol bol fotoğraf çekmek.

3. Gün

Ohrid, Tetova (Kalkandelen), Matka Kanyonu, Üsküp

Değerli misafirimiz, otelimizde aldığımız sabah kahvaltımız sonrasıı aracımıza biniyor ve güzel bir yolculuğun ardından başkent Üsküp’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tetova(Kalkandelen), Matka Kanyo’nu turuna katılabilirler.(20 EUR) Bu turumuzda ilk olarak Makedonlar’ın Tetova olarak adlandırdığı Makedonya’nın 2.büyük şehri olan ve bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehrİ göreceğiz. Dünyaca ünlü Alaca Camii ve Külliyesi’nde bulunan medrese ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Tetova programımız sonrasıı eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu’nu ziyaret ediyoruz. Matka Kanyonu programımız sonrasıı Üsküp’e hareket ediyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman veriyoruz. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar tavsiye edeceklerimiz arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşiyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı otelimizde.

KonaklamaÜsküp'te 4 yıldızlı otellerdedir.

KahvaltıOtel'de - Menü açık büfe olup fiyata dahildir.

Öğle YemeğiÜsküp'te - Menü rehber tavsiyesi olup ekstradır.

Akşam YemeğiÜsküp'te - Menü serbest olup ekstradır.

Günün TavsiyesiTetova ve Matka Kanyonu'nun muhteşem doğasını görmek, Üsküp'te yer fıstığı ve çarık almak, bol bol fotoğraf çekmek.

4. Gün

Üsküp, Priştine, Prizren, İstanbul

Değerli misafirimiz, otelimizde aldığımız sabah kahvaltımız sonrasıı aracımıza biniyor ve güzel bir yolculuğun ardından nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştine’ye şehir turu için ulaşıyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında 15.yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış Saat Kulesi, 1461 yılında II.Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19.yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19.yy.’dan kalma Osmanlı konağı yer alıyor. Şehir turumuz ardından uçuş saatine kadar serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Prizren Murat Hüdavendigar Türbesi turuna katılabilirler. (30 EUR) Turumuzda ilk olarak Murad Hüdavendigar Türbesini ziyaret edip kısa bir otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte Priştine havaalanına gidiyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1020 sefer sayılı uçağı ile saat 20:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 23:55’de İstanbul’a varıyoruz. Siz değerli misafirimize farklı rotalarda tekrar görüşmek üzere veda ediyoruz.

KonaklamaBugün konaklama yoktur.

KahvaltıOtel'de - Menü açık büfe olup fiyata dahildir.

Öğle YemeğiPrizren'de - Menü rehber tavsiyesi olup ekstradır.

Akşam YemeğiUçak'ta - Menü paket sandeviç olup fiyata dahildir.

Günün TavsiyesiPriştine ve Prizren'i görmek, bol bol fotoğraf çekinmek.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Tiran / Priştine – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
- Yerel Ulaşım Hizmetleri
- Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
- Tiran, Ohrid, Üsküp, Priştine panoramik şehir turları
- Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri
- Şehir vergileri ve gümrük vergileri
- Oteller'de 2 Gece Ohrid, 1 Gece Üsküp oda kahvaltı konaklama
- Otel'de açık büfe 3 sabah kahvaltısı
- Yetkili acenta güvencesi
- 1618 nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar
- Tüm öğle ve akşam yemekleri
- Ekstra belirtilen tüm etkinlikler
- Yurtdışı çıkış harcı
- Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

Önemli Bilgiler

İPTAL, İADE ve DEĞİŞİKLİK;

Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini otuz (30) iş günü öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Hizmet başlangıcından otuz (30) iş günü önce iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal edildiği tarih itibariyle nakit veya havale/eft ödemelerinde otuz (30) iş günü içerisinde, kredi kartı veya online ödemelerde banka ve kurumların ödeme takvimine göre iade edilir.

Acente tarafından yeterli sayıya ulaşılamadığında, tur misafir isteğine göre, bir sonraki haftaya ertelenir veya iptal edilebilir. Böyle bir durumda acente misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden arama,sms veya e-posta yolu ile bizzat haber vermekle yükümlüdür. Tur içerisinde kullanılmayan hiç bir hizmet için iade talep edilemez.

Yangın, savaş hali, ekonomik kriz, doğal afet gibi mücbir sebeplerden oluşan iptallerden acente sorumlu değildir.
Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acente sorumluluğu yoktur.

Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda ya da bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Ek Bilgiler

"Turumuz 3 Gece 4 Gün olup 3 gece otel konaklamalıdır. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numara garantisi verilemez. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır ayrı düşünülemez. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

Tur tarihinden 1 gün önce mesai saatleri içerisinde katılımcılarımıza sms ile rehber bilgisi, araç kalkış bilgileri ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için tur esnasında dikkat edilmesi gereken hususların yer aldığı ön bilgilendirme videosunun linki gönderilecektir.

Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar)

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce acenta tarafından bildirilecektir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan acenta sorumlu tutulamaz.

Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol, sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gece konaklama zorunluluğu vardır.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Tura katılım için bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden acenta sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Çocuk İndirimleri İki yetişkin yanında bir çocuk için uygulanır. 2. Çocuk tam ücrete tabidir. Çocuk indirimi uygulanacak yaşlar 00-12 yaş aralığındadır.00-06 yaş arası çocuklara otellerde yatak verilmeyebilir.

Tek Kişilik Oda Fiyat Farkı - Turumuza tek kişi olarak katılım gösteren misafirlerimiz, ekstra oda fiyat farkını acentaya rezervasyon esnasında ödeme yapmaktadır.

Üç Kişilik Oda Rezervasyonu - Otel 3. kişi için ek yatak veya standart yatak kullanabilir.

Tur Boyunca Kullanılacak Araçlar;
17-19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
27-31 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
46-54 Kişilik: Temsa Safir - Maraton & Mercedes Travego - Tourismo & Neoplan Cityliner - Tourliner & Setra"

4 yıldızlı oteller

Sadece Kahvaltı

2 Yetişkin

Toplam Fiyat 598 598

Tek Çekim 2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 8 Taksit 9 Taksit 10 Taksit 11 Taksit 12 Taksit
Tek Kişi Fiyat İki Kişi fiyat Üç Kişi Fiyat Birinci Çocuk İkinci Çocuk
Kişi Başı 399,00 Kişi Başı 299,00 Kişi Başı 299,00

0-2 Yaş

149,00

3-11 Yaş

269,00

Kalkış Noktaları